apelsin

Kas apelsinimahl on tervislik ja kui palju seda jooma peaks?

Apelsini kasulikkus – enesepromo remix!

Apelsinis on palju kasulikke aineid. Näiteks sisaldab apelsin kaltsiumi, C- ja B1- vitamiini, A-provitamiini, foolhapet, magneesiumi, mangaani, fosforit, rauda, vaske ja tsinki. Selles oleks nagu terve Mendelejevi tabel. Seetõttu aitab apelsin tõrjuda haiguseid, tugevdada immuunsussüsteemi ja vähendada vähiriski. Sellega aga apelsini kasulikud omadused ei piirdu. Apelsinil on kõhtu veidi lahtistav toime. Kui süüa apelsini tühja kõhu peale või toidukordade vahele, siis korrastab see mao-seedetrakti tööd ja aitab lahti saada kõhukinnisusest. Selle kõige juures tasub olla ettevaatlik – apelsin on tsitruseline ja võib tekitada allergiat.

Värskelt pressitud apelsinimahl – kas kasulik?

Pressitud mahlast on kehal mõnevõrra lihtsam aineid omastada. Värske mahl uhab kehast välja  lahustumatuid kahjulikke sooli ja korrastab seedesüsteemi. Kui oled juba mõnda aega värsket apelsinimahla igapäevaselt tarbinud, võib eeldada, et tulemuseks on särav nägu, hea uni ja korras seedimine. Seega tasub lisaks mõnusale maitsele pressitud apelsinimahla juua ka tervise parandamiseks.

Tahan olla tervislik – kui palju apelsinimahla päevas juua?

Tervislikkuse määrab enamasti üks reegel – kogus. Ükskõik, kui tervislik mingi toit või jook ei oleks, on oluline süüa või juua seda mõistlikus koguses. Täiskasvanutele soovitatakse juua umbes 250ml  puuviljamahla päevas ja lastele 150ml. Kui oled ostmas mahla ainult endale, kasuta Citrocasa väiksemaid 0,25-0,33-liitriseid pudeleid. Kui soovid mahla viia tervele perele, siis on selleks ideaalsed 0,5-1-liitrised PET-pudelid.

Joon apelsinimahla iga päev! Kas tohib?

Otse loomulikult, kuid oluline on jääda soovitusliku koguse piiresse. Nii oled kindel, et ei tee oma kehale liiga. Apelsinimahla igapäevane joomine aitab kehal tänu apelsinides leiduvale looduslikule suhkrule, vitamiinidele, mineraalidele ja ensüümidele lagundada süsivesikuid ning saada vajalikku C-vitamiini. Mõnede uuringute põhjal võib apelsinimahl isegi pikendada eluiga. Kui soovid kaua elada, siis joo iga päev üks klaas värskelt pressitud apelsinimahla.

Ostsin liiga palju mahla – kui kaua see püsib värske?

Meie soovitame värsket apelsinimahla juua koheselt, sest siis on mahla maitse- ja kasulikud omadused kõige paremini säilinud. Kui mahl jääb liiga kauaks seisma, siis langeb kiiresti C-vitamiini sisaldus. Kui soovid mahla pikemalt säilitada, siis kasuta selleks Citrocasa PET-pudelit, keera kork korralikult kinni ja aseta pudel külmkappi – nii säilib mahl värske kaks kuni kolm päeva!

Scroll to Top

Sisesta andmed ja võtame Sinuga ühendust

Kontakt

Vajutades nupule “Helistage mulle” annad meile loa endaga otse kontakteeruda.